Imperial Gallery - Výstava Pavla Filina „Barevný svět“

V rámci pravidelného kulturního života Imperial Gallery máte od 03.06.2013 možnost shlédnout výstavu Pavla Filina s názvem „Barevný svět", která probíhá denně v prostorách galerie v prvním patře hotelu Imperial, a to až do 30.06.2013.

O Autorovi

Pavel Filin se narodil 14.07.1964 v Ruské federaci, kde v letech 1975 - 1979 studoval Akademickou uměleckou školu a v roce 1993 absolvoval kurz olejomalby a prolínání technik. Do České republiky se přestěhoval v roce 2005 a v současné době žije v Teplicích.

Tajemná zákoutí, která jakoby volala po posezení, osamělé postavy uprostřed rušných velkoměst, smutní klauni čekající na potlesk, to vše je poezie Pavla Filina. Nevšední barevné kompozice a emocionální náboj je jeho nezaměnitelným rukopisem. Jeho malba k nám promlouvá stejně jako báseň, stačí se jen zaposlouchat.

Pavel Filin je malíř, jež umí mistrně zacházet s barvou a špachtlí. Pod jeho taktovkou vznikají neuvěřitelně plastické a barevnou kompozicí ojedinělé a výrazné malby plné smutku, radosti, bolesti či osamění. Náladu jednotlivých svých děl pojímá především ve správném barevném vyladění. Aby toho dosáhl, odložil štětec a začal pracovat špachtlí. Pomocí které je možné vytvořit krásnou a složitou strukturu barvy na povrchu obrazu, což umožňuje i modelovat objem objektů a předmětů.

Tato technika přímo láká k velké improvizaci během celého procesu malby. Filinovy obrazy nepotřebují žádné komentáře, jejich vnitřní nálada z nich promlouvá stejně emotivně a jasně jako verše v poezii, ovšem beze slov.

O dalších připravovaných kulturních akcích v hotelu Imperial vás budeme postupně informovat v novinkách.

Pro bližší informace nás kontaktujte.

Ubytování a další služby si můžete rezervovat online. Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo zvláštní přání, kontaktujte nás.

KONTAKT REZERVACE
Menu