Německo

"Za památkami Saska a Bavorska"

Z Karlových Varů to je jen kousek cesty do Spolkové republiky Německo. Co by kamenem dohodil je to hned do dvou spolkových zemí – Saska a Bavorska. Vypravte se s námi na návštěvu oblíbených památek nebo jen tak na nákupy do německých metropolí. Ani jeden z výletů Cestovní agenturou Pentalog Tour vás jistě nezklame.

 • Drážďany

  Hlavní město spolkové země Sasko a zároveň 5. největší město Německa leží na východě Německa. Z původní rybářské vesnice se během historie stalo důležité královské sídlo. Drážďany nazývané také jako Polabská Florencie jsou proslulé svou barokní architekturou. Díky své poloze na úpatí německé části Krušných hor nabízí také překrásné přírodní scenérie.

  CA Pentalog Tour pořádá do Drážďan celodenní výlet, který zahrnuje návštěvu nejvýznamnějších památek a světoznámé galerie Zwinger.

 • Norimberk

  Další německé město Norimberk s historií delší než 950 let skýtá díky celé řadě památek jedinečný pohled do historie. Za zachovalými městskými hradbami s věžičkami a obrannými valy čekají na návštěvníky významné církevní stavby jako kostel sv. Panny Marie s orlojem, kostel sv. Vavřince, kostel sv. Sebalda a další zajímavá místa. Patří mezi ně třeba hlavní náměstí s gotickou kašnou - Schöner Brunnen.

  Kromě prohlídky památek patří k návštěvě Norimberku také nakupování, kterým můžete plynule navázat na prohlídku města. Památky a různé obchody a obchůdky tu totiž najdete prakticky na jednom místě.

 • Regensburg

  Německé město Regensburg (česky Řezno) najdete na řece Dunaj v Bavorsku. Regensburg je plný historických staveb, věží a monumentálních církevních staveb. Najdete tu také nejstarší kamenný most v Německu (1135-1146), který byl vzorem pro stavbu dalších mostů třeba anglickém Londýně nebo francouzském Avignonu. Za povšimnutí stojí také Stará radnice s věží ze 13. století nebo dominanta města - katedrála sv. Petra, která představuje jedno z hlavních děl bavorské gotiky.

  Navštivte s CA Pentalog Tour během odpoledního výletu toto krásné historické město.

 • Mnichov

  Třetí největší německé město najdete na jihu země na úpatí Alp. Mnichov bývá také často nazýván městem piva nebo srdcem bavorské ekonomiky. Chcete-li však poznávat především jeho historickou část, začněte s prohlídkou na náměstí Marienplatz, kterému dominují Stará gotická radnice a novogotická budova Nové radnice s bohatě zdobenou fasádou s výjevy z mnichovských dějin. 80metrová radniční věž láká nejen skvělým výhledem, ale také orlojem se zvonkohrou o 43 zvonech. Dalším z mnichovských symbolů je gotický kostel Panny Marie s typickými cibulovitými báněmi. I jeho věže nabízí jedinečný pohled na Mnichov a blízké Alpy.

  V Mnichově si na své přijdou nejen milovníci historie, ale také nákupů. Vyhlášenou nákupní zónou je ulice Maximilanstraße, kde se nacházejí exkluzivní butiky značek Gucci, Armani nebo Yves St. Laurent a další.

Chcete-li navštívit i jiná německá města a památky, rádi vám vytvoříme výlet na míru. Stačí kontaktovat hotelový Concierge servis, nebo přímo CA Pentalog Tour.

Ubytování a další služby si můžete rezervovat online. Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo zvláštní přání, kontaktujte nás.

KONTAKT REZERVACE
Menu