Lymfodrenáže
Lymfodrenáže
Lymfodrenáže
Lymfodrenáže
Lymfodrenáže

Lymfodrenáže

Cílem lymfodrenáže je podpora odtoku lymfy ze tkání. Působí fyziologicky na lymfatický systém tkáně, nervový systém, hladké a příčně pruhované svalstvo, zlepšuje imunologickou obranu pomocí odsunu metabolitů s bílkovinně bohatou edematózní substancí. U manuální lymfodrenáže jde o speciální hmaty prováděné fyzioterapeutem. U přístrojové lymfodrenáže se pomocí tlaku vzduchových komor působí na konkrétní část těla.

Procedury
  • LYMFODRENÁŽ MANUÁLNÍ

Speciální masáž prováděná fyzioterapeutem, jejímž cílem je podpora odtoku lymfy z tkání, to je lymfodrenáž              manuální. Osvědčila se při otoku nohou po úrazu, po operaci i při chronické žilní nedostatečnosti. Přispívá také k detoxikaci  organizmu, zmírňuje projevy migrény, chronické rýmy, zlepšuje imunitu.

 

  • LYMFODRENÁŽ PŘÍSTROJOVÁ

Přístrojová lymfodrenáž spočívá v aplikaci střídavého přetlaku, nejčastěji na oblast dolních končetin, které jsou opatřeny speciálními návleky. Cílem je prevence a léčba žilních i lymfatických otoků, odstranění pocitu „těžkých nohou“ a celulitidy. Vyhledávaná je také při boji s chronickými lymfatickými otoky horních končetin (nejčastěji po onkologických onemocněních), se zácpou, s některými neurologickými a dermatologickými onemocněními.

REZERVACE