Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem
Procedury s přírodním léčivým zdrojem

Procedury s přírodním léčivým zdrojem

Mezi jedinečné procedury využívající místní přírodní léčivé zdroje patří obecně koupele, zábaly, inhalace či pitné kúry. Základem úspěchu karlovarské lázeňské léčby jsou mimořádné vlastnosti zdejší minerální vody proudící z celkem 12 pramenů v teplotě od 30 do 72 °C. Nejbohatší, největší a nejteplejší pramen Vřídlo je přiveden až do balneo centra hotelu. Slouží k pitným kúrám, inhalacím, irigacím, koupelím či podvodním masážím. K procedurám se dále využívají plyny, soli, slatiny, rašeliny a bahna (peloidy), především pro zábaly a koupele. A svůj nezastupitelný vliv na regeneraci organismu má nesporně i samotné místo nad údolím říčky Teplé, kde si při procházkách vyčistíte mysl i posílíte fyzickou kondici.

Procedury
 • INHALACE

Inhalace je vhodnou metodou léčby i prevence onemocnění respiračního systému. Vdechováním mikroskopických částic minerální vody, vytvořených pomocí ultrazvuku, dochází ke zlepšení průchodnosti horních a dolních cest dýchacích, má hojivé účinky na zanícené sliznice. Její předností je silný lokální účinek bez celkového zatížení organismu, s dosahem až do okrajových oblastí dolních dýchacích cest. Účinnost je závislá na velikosti aerosolových částic a obsahu podávaných roztoků. Vřídelní voda účinky inhalace umocňuje.

 

 • IRIGACE DÁSNÍ

Účinnou procedurou při onemocnění paradentózou či jako prevence jejího vzniku je irigace dásní. Speciálním přístrojem se pod tlakem aplikuje léčivá vřídelní voda, která tak masíruje a omývá dutinu ústní včetně dásní. Mimo paradentózy má prokazatelně hojivé účinky také na sliznici dutiny ústní.

 

 • KOUPEL S RAŠELINOVÝM EXTRAKTEM

Koupel s rašelinovým extraktem se skládá z vody a extraktu z čistě přírodní rašeliny, která osahuje řadu látek organického původu a je obohacena éterickým olejem z jehličí. Koupel spolu s uklidňujícím efektem teplé vody přináší i pohodu a uvolnění od všudypřítomného stresu. Příznivě působí také na onemocnění pohybového aparátu a při léčbě kožních nemocí.

 

 • KOUPEL MINERÁLNÍ BYLINNÁ

Kombinace teplé vřídelní vody a minerálních esencí blahodárně působí na pohybové i psychické problémy, je výborným relaxačním prostředkem. Podle výběru přírodních přísad se minerální bylinná koupel doporučuje při revmatismu, dně, migrénách, závrati a nespavosti (levandule), při pohybových obtížích, bronchitidách a astmatu (kosodřevina), napomáhá koncentraci a příznivému hojení výronů a otoků (citrónová tráva), příznivě působí na nervovou soustavu, zklidňuje a uvolňuje (máta).

 

 • KOUPEL MINERÁLNÍ PERLIČKOVÁ

Tradiční lázeňskou procedurou je minerální perličková koupel, při níž dochází k mikromasáži kůže a relaxaci. Je doporučována osobám s nemocemi pohybového aparátu, neurózou a hypotenzí. Používáme výhradně vřídelní vodu z místních zdrojů, která je bohatá na minerální látky.

 

 • KOUPEL DETOXIKAČNÍ

Detoxikační koupel má léčivé účinky na kožní onemocnění – na ekzémy, lupénku, akné a podobně. Navíc zlepšuje prokrvení, metabolismus, zrychluje obnovu buněk, dodává energii.

 

 • KOUPEL MINERÁLNÍ UHLIČITÁ

Koupel minerální uhličitá probíhá ve vřídelní vodě nasycené oxidem uhličitým, jehož vstřebávání přináší intenzivní prokrvení pokožky a svalstva, dokonce i mozku. Důsledkem toho se posiluje imunitní systém a rostou sebehojivé schopnosti těla. Tato procedura navíc snižuje krevní tlak a vede k psychickému uvolnění. Využívána je taktéž při léčbě ischemických a kardiovaskulárních chorob i k doléčování stavů po infarktu myokardu.

 

 • PELOIDNÍ ZÁBAL

Předností peloidů, neboli rašeliny, slatiny a bahna, je výborná schopnost udržet stálou teplotu, čehož využívá peloidní zábal. Specifické teplo zahřátého peloidu se přenáší do tkání v ošetřovaném místě, zvyšuje se jejich prokrvení a zároveň se do nich uvolňují léčivé minerální látky. Tato skutečnost pomáhá zmírnit projevy chorob pohybového systému zánětlivého, degenerativního a posttraumatického charakteru, ale také nemocí trávicího ústrojí, metabolismu, onemocnění dýchacích cest, urologické a gynekologické choroby i potíže psychického charakteru.

 

 • PITNÁ KÚRA

Karlovarská minerální voda pro pitnou léčbu vyvěrá ve 12 pramenech, které se liší teplotou (43 až 72 ˚C) a množstvím plynného kysličníku uhličitého. Termální voda se pije před jídlem, pomalu po doušcích, nejlépe při procházce. Pohárek o obsahu 2 dl je vhodné vypít během 3−10 minut, další nejdříve za 5−10 minut. Karlovarské prameny obsahují 47 prvků potřebných pro organismus – mají příznivé účinky na zažívací trakt, látkovou výměnu, onemocnění parodontu, na celkové zlepšení zdravotní kondice a zvýšení imunity vůči vlivu genetické a civilizační zátěže. Společnost Imperial Karlovy Vary využívá při svých procedurách přímo léčebných vod Vřídla přivedených až do balneocenter.

 

 • STŘEVNÍ VÝPLACH

Při střevním výplachu se pomocí jednoduchého přístroje proplachuje tlusté střevo minerální vodou za účelem odstranění nežádoucích nánosů. Procedura je prováděna jemně a dokáže pomoci s úpornou zácpou i s některými onemocněními střev.

 

 • VODOLÉČBA + SKOTSKÉ STŘIKY (VČ. MINERÁLNÍHO BAZÉNKU)

Hydroterapie, česky vodoléčba, je rehabilitační metoda, která využívá léčebnou sílu vody. Zejména minerální termální voda totiž zmírňuje napětí i bolesti a uvolňuje svalstvo. Skotské střiky, neboli střídavý proud teplé a studené vody pod tlakem z trysky způsobují, že krev cirkuluje rychleji, prokrvuje pokožku, a ta je pak svěžejší a pevnější. Procedura je vhodná při poruchách pohybového aparátu, posiluje odolnost fyzickou i psychickou.

 

 • SUCHÁ CO2 LÁZEŇ ČÁSTEČNÁ

Suchá CO2 lázeň částečná je procedura, při které se postižená část těla (nejčastěji dolní polovina těla až k hrudi) uzavře do speciálního pytle a ten se naplní plynným oxidem uhličitým. Po vstřebání plynu kůží dojde ke zlepšení prokrvení tkání a tím k urychlení hojivých a regeneračních pochodů. Mizí svalová únava, upravuje se krevní tlak.

REZERVACE