Rehabilitace
Rehabilitace
Rehabilitace
Rehabilitace

Rehabilitace

V rámci rehabilitace po úrazu, u osob s poruchami pohybového a nervového aparátu, se špatným držením těla i nevhodnými pohybovými návyky je důležité cvičení pod vedením rehabilitačního pracovníka. Léčebná tělesná výchova může být individuální, skupinová v tělocvičně, cvičí se v bazénu kvůli zmírnění zátěže kloubů i páteře. Pro uvolnění zablokované páteře či svalových spasmatů, a tím ke zmírnění bolesti, slouží speciální masáže, manipulace a mobilizace prováděné zkušenými fyzioterapeuty. Zamezení otoků a zlepšení odtoku lymfy z těla zajišťuje zase ruční či přístrojová lymfodrenáž. Pro uvolnění svalů a snížení bolestí pohybového aparátu vhodně poslouží plynové injekce

Procedury

  • JÓGA

Jóga je cvičení prověřené tisíciletými zkušenostmi. Je celostní, uvádí tělo, mysl i duši do rovnováhy. Je vhodné pro všechny věkové kategorie, nevyžaduje žádné akrobatické schopnosti a mohou se ho aktivně účastnit i netrénované, nemocné či hendikepované osoby či rekonvalescenti. Jóga vrací pružnost páteři, uklidňuje podrážděné nervy, uvolňuje svaly, oživuje orgány, nervová centra, upevňuje zdraví a dlouhověkost. Dechová cvičení dodávají kyslík a energii každé buňce, pročišťují organismus spalováním škodlivin, vypuzují toxiny a podporují odolnost nervového systému, pomáhají proti nespavosti.

 

  • AQUA AEROBIC (SKUPINOVÉ CVIČENÍ V BAZÉNU)

Aqua Aerobic je kondičně-rehabilitační program zaměřený na zlepšení fyzické kondice, redukci váhy a tvarování postavy. Odpor vody zvyšuje intenzitu cvičení a voda působí jako masážní prostředek, zlepšuje flexibilitu, odolnost a koordinaci. Při cvičení jsou chráněny klouby i kardiovaskulární systém.

 

  • CVIČENÍ V BAZÉNU + PLAVÁNÍ

Cvičení v bazénu a plavání je ideální kombinací pro ty, co chtějí udělat něco pro svou fyzickou i psychickou kondici, jelikož tělo musí ve stejnou chvíli zapojit řadu svalových skupin. Voda nadlehčuje, čímž šetří klouby a tak pomáhá dostat do formy pohybový aparát. Tato procedura zároveň posiluje kardiovaskulární systém, intenzivně prokrvuje pokožku, potlačuje celulitidu, pomáhá redukovat váhu. Zdejší voda navíc přispívá ke zlepšení hojivých procesů svalů, šlach, kostí a kloubů.

 

  • PILATES

Pilates spojují prvky jógy, taichi a chi-kung s prvky gymnastiky a klasického rehabilitačního cvičení. Souhrou dechu a pohybu pilates pomáhá zlepšit krevní oběh, zpevnit svalstvo zad, břicha i hýždí a zbavit tělo přebytečného svalového napětí. Vede k získání větší ohebnosti, rovnováhy a koordinace, lepšího držení těla. Cvičení je vhodné pro každého bez ohledu na věk a míru fyzické kondice.

 

  • LÉČEBNÁ TĚLESNÁ VÝCHOVA - SKUPINOVÁ

Skupinová léčebná tělesná výchova zahrnuje všeobecná kondiční cvičení i speciální cvičení zaměřená na konkrétní potřeby těla. Je vhodná pro poruchy hybného a nervosvalového aparátu, nemoc páteře, při korekci vadného držení těla, atd. Cvičení pod vedením profesionální cvičitelky je zárukou, že základní sestava probere všechny velké svalové skupiny.

 

  • NORDIC WALKING

Dynamická chůze se speciálními holemi Nordic Walking může být až o polovinu efektivnější než klasická chůze. Zvyšuje spotřebu kalorií, uvolňuje napětí v oblasti zádových a ramenních svalů, zlepšuje pohyblivost páteře a má pozitivní vliv i na psychiku. Na chůzi v terénu s trenérem potřebujete vhodnou obuv a oblečení, hole vám rádi zapůjčíme.

 

  • ŘÍZENÁ TERÉNNÍ CHŮZE

Účinek pitné kúry výrazně zvyšuje i pohyb, přičemž jeho velmi efektivní formou je řízená terénní chůze. Ta protažením a posílením svalů přispívá ke zlepšení fyzické kondice i psychické pohody. Okolí hotelu Imperial nabízí skvělé podmínky pro vaše kroky v lázeňských parcích, historickým centrem Karlových Varů, turistické vycházky po obou březích řeky Teplé, atd.

REZERVACE