Tepelné a chladové procedury
Tepelné a chladové procedury

Tepelné a chladové procedury

Lokální aplikace tepla se používá u chorob pohybového systému zánětlivého, degenerativního a posttraumatického charakteru, nemocí trávicího ústrojí, poruch metabolismu, onemocnění dýchacích cest, urologických a gynekologických potíží a nervových chorob. Využívá se také extrémního chladu, celkového či lokálního. Podle rozsahu působení chladu do hloubky jde buď o povrchové působení pro utlumení bolesti, zvýšení prokrvení, nebo o hloubkové působení pro redukci metabolismu a snížení prokrvení. Používá se u čerstvých pohmožděnin, podvrtnutí, svalových křečí, otoků, aktivního artritického syndromu, osteoartrózy, spastické parézy aj.

Procedury
  • PARAFANGO

Parafango je originální formou lokální aplikace tepla, kdy jsou na konkrétní části těla naneseny pláty se směsí čistého tvrdého parafínu a bahna. Přístroj pak směs ohřívá a současně sterilizuje. Tato procedura se používá u chorob pohybového systému zánětlivého, degenerativního a posttraumatického charakteru, chorob trávicího ústrojí, metabolických chorob, onemocnění dýchacích cest, urologických a gynekologických onemocnění a nervových chorob.

 

  • PARAFÍN - RUKAVIČKY

Procedura Parafín − rukavičky využívá analgetické a hypertermní účinky parafínu: po vyjmutí rukou z parafínové lázně parafín tuhne a vydává intenzivní teplo. Tato metoda je účinná na revmatické a degenerativní onemocnění kloubů, hydratuje pokožku rukou a má relaxační i zklidňující účinky.

REZERVACE